Online Gezebileceğiniz Çocuk Müzeleri

En son güncellendiği tarih: 18 Nis 2020

Koronavirüs sosyal hayatımıza pek çok kısıtlamalar getirdi. Çocuklarımızla gittiğimiz etkinliklerin, aktivitelerin, oyunların neredeyse hepsi iptal oldu. Okulların tatil olması ve getirilen kısıtlamalarla çocukların evde geçireceği zaman da oldukça arttı.


Online gezebileceginiz cocuk müzeleri bilimix


Koronavirüs sosyal hayatımıza pek çok kısıtlamalar getirdi. Çocuklarımızla gittiğimiz etkinliklerin, aktivitelerin, oyunların neredeyse hepsi iptal oldu. Okulların tatil olması ve getirilen kısıtlamalarla çocukların evde geçireceği zaman da oldukça arttı. Çocuklarınızın evde fazla sıkılmaması, sanatsal, kültürel etkinliklere devam edebilmesi ve birlikte keyifli zamanlar geçirebilmeniz için bu yazımızda online gezilebilecek çocuk müzelerini tanıtmak istedik. Umarız çocuklarınızla yapacağınız bu sanal turlarla hem eğitici hem de eğlendirici dakikalar geçirirsiniz.


rahmi koc müzesi online müze

Rahmi Koç Müzesi


26 yıllık geçmişiyle Rahmi Koç Müzesi ziyaretçilerine oldukça etkileyici deneyimler sunuyor. Müze koleksiyonunda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kıymetli eşyaları, iletişim ve ulaşım alanında yer alan birçok endüstriyel ürün ve tarihe ışık tutan bilimsel aletler sergileniyor. İkinci Dünya Savaşı’nda görev alan gerçek bir denizaltını görmek ise herkesin yaşamak isteyeceği eşsiz bir deneyim.

http://www.rmk-museum.org.tr/istanbul/ziyaret-plani/google-sokak-gorunumu


istanbul oyuncak müzesi bilimix

İstanbul Oyuncak Müzesi


Çünkü çocuklar oyun oynamayı sever! Ünlü şair Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, dünyanın dört bir yanından toplanan oyuncakları çocuklarla buluşturuyor. Tematik salon konseptiyle gezmesi oldukça keyifli olan bu müze anne ve babaları da çocukluğuna götürüyor. Çocukluğumda bu bende de vardı diyeceğiniz birçok oyuncağa rastlayacağınız kesin. Ayrıca İstanbul’un ilk ve tek oyuncak müzesi olduğunu da unutmamak lazım.

https://istanbuloyuncakmuzesi.com/pages/360-tur


dolmabahce sarayı online müze bilimix

Dolmabahçe Sarayı


Milli saraylarımızdan Dolmabahçe Sarayı; tarihî önemi, görkemli mimarisinin yanı sıra odaları ve salonlarında çok değerli eşyalar, inovatif kristal eserler, halılar, çini sobalar ve daha nicelerini barındırıyor. Dolmabahçe Sarayı'nda Muayede Salonundan sonra geçilen ve bugün (Hususi Daire) adıyla tanınan bölümün denize bakan yönündeki dördüncü oda, Atatürk'ün hayata gözlerini kapadığı tarihi bir oda olarak, bütün eşyasıyla bir müze halindedir. Ulu Önder’imizi son yolculuğuna uğurladığımız Dolmabahçe Saray’ı görülmesi gereken en önemli değerlerimizden biridir.

https://www.360tr.com/embed/50ef9bf2eb


britanya müzesi online müze bilimix

Britanya Müzesi


Hiç Rosetta Taşı'nı veya gerçek hayattaki bir mumyayı görmek istediniz mi? Londra’da bulunan 300 yıldan daha fazla olan bu müze içinde 8 milyondan fazla eseri barındırıyor. Mozart 1764 müzeyi ziyaret etmiş ve müze için bir beste bile yapmıştır. Mısır’ın mumyalarından tutun Japonların minik heykellerine, Azteklerin maskeleri ve elbette ki ülkemizin seçkin eserlerine varana kadar birçok medeniyete ait eserleri barındırır. Dünyanın en eski milli müzesini sanal turla keşfedebilirsiniz.

https://britishmuseum.withgoogle.com/


monterey bay akvaryum online müze bilimix

Monterey Bay Akvaryum


Canlı akvaryum macerasına hazır mısınız? California’da bulunan Monterey Bay Aquarium size bu mükemmel deneyimi sunuyor. Canlı web kameraları ile hem siz hem de çocuklarınızı eğlendiriyor. Sevimli penguenlerin yürüyüşlerini, leopar köpek balıklarının suda hareketlerini, su samurlarının neşeli tavırlarını izleyin. Canlı kameraların belirli saatler aralığında çalıştığını da hatırlatmak isteriz.

https://www.montereybayaquarium.org/animals/live-camsSmithsonian Ulusal Doğal Tarih Müzesi

İster geçici sergiler, isterse daimi koleksiyonlar olsun, Smithsonian Ulusal Doğal Tarih Müzesi turunu keşfederek geçmişe yolculuk edin. Sanal tur boyunca, dinozor iskeletlerine, dünyanın dört bir yanından hayvanlara ve hatta artık sergilenmeyen geçmiş sergilere göz atın. Bu deneyim çocuklarınızın okulda bile olmadıklarında bile etraflarındaki dünyayı öğrenmelerini sağlamanın harika bir yoludur.

https://naturalhistory.si.edu/visit/virtual-tour


nasa araştırma merkezi bilimix

NASA Glenn Araştırma Merkezi


Geleceğin meraklı uzay öğrencileri buraya! Hubble Teleskobu'nu barındıran NASA Glenn Araştırma Merkezi'nde sanal bir tura çıkın. Cleveland'daki bu merkez, NASA'nın havacılık ve uzay araştırmalarındaki misyonlarını ilerletmek için yenilikçi teknoloji tasarlayıp geliştiriyor. Süpersonik rüzgar tünelinin içine girin ya da uçuş araştırma hangarına göz atın. Hangardaki Viking uçağını çocuğunuzla birlikte incelemeyi de sakın unutmayın.

https://www.nasa.gov/glennvirtualtours


Sizlere ülkemizden ve dünyadan çocuklarla online gezebileceğiniz bazı müzeleri tanıttık. Çocuklarımıza müzelere yapacağımız sanal turlarla hem eğlenceli hem de eğitici deneyimler yaşatabiliriz. Umuyoruz ki en yakın zamanda bu sıkıntılı günleri atlatır, çocuklarımızın görerek, dokunarak, işiterek daha güzel deneyimler yaşamalarını sağlayabiliriz.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör